آموزش های ما

بلاگ

نوشیدن قهوه خطر ابتلا به سرطان کبد را کاهش می‌دهد

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

نتایج یک پژوهش علمی نشان داده که افرادی که قهوه بیشتری می‌نوشند (حتی قهوه‌ی بدون کافئین) کم‌تر در خطر ابتلا به سرطان کبد هستند.

دانشمندان دانشگاه ادینبورگ با مطالعه‌ی بیش از دو میلیون نفر دریافته‌اند احتمال ابتلا به سرطان کبد با افزایش مصرف قهوه کاهش پیدا می‌کند. نتایج این تحقیق بر نوع خاصی از سرطان کبد که شایع‌ترین شکل آن نیز هست یعنی hepatocellular cancer متمرکز بوده است.

محققان می‌گویند کسانی که روزانه یک فنجان قهوه می‌نوشند در قیاس با افرادی که اصلا قهوه مصرف نمی‌کنند تا ۲۰ درصد کمتر در خطر ابتلا به این بیماری هستند. نتایج این پژوهش در بریتیش مدیکال جورنال منتشر شده است. برای کسانی که دو فنجان قهوه در روز می‌نوشند این خطر ۳۵ درصد کمتر است. نوشیدن پنج لیوان قهوه در روز خطر ابتلا به این سرطان را نصف می‌کند. بنا بر یافته‌های این پژوهش قهوه‌ی بدون کافئین اثر کمتری دارد. نتایج این تحقیق می‌تواند برای کسانی که می‌خواهند عادات مصرف قهوه‌شان را تغییر دهند یا قهوه‌ی بدون کافئین می‌نوشند مهم باشد.
پژوهشگر و نویسنده‌ی اصلی تحقیق دکتر اولیور کندی (Oliver Kennedy) می‌گوید: «به طور گسترده مردم بر این باورند که قهوه برای سلامتی مفید است. نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که حقیقتا این‌طور است و قهوه می‌تواند به کاهش خطر سرطان کبد کمک کند.»
او می‌افزاید: «البته نتایج این تحقیق به این معنی نیست که همه باید شروع به مصرف زیاد قهوه کنند یا این‌که برای همه خوب است روزی پنج فنجان قهوه بنوشند. باید اثرات منفی مصرف زیاد قهوه مورد مطالعه قرار بگیرد. مثلا تاکنون دریافته‌ایم که مصرف زیاد قهوه برای زنان باردار خطرناک است.»
با وجود همه‌ی این‌ها نتایج این تحقیق دارای اهمیت بسیاری است زیرا روز به روز تعداد مبتلایان به سرطان کبد در جهان افزایش می‌یابد و هنوز شیوه‌های درمانی چندان مناسبی برای این بیماری در دست نیست.
پرفسور پیتر هیز (Peter Hayes) می‌گوید: «ما در این تحقیق رابطه‌ی دقیق میان سرطان کبد و دوز مصرف قهوه را نشان داده‌ایم. ولی مزایای مصرف قهوه به اینجا ختم نمی‌شود و پژوهش‌های بسیاری تاثیر مثبت قهوه بر سلامتی را آشکار کرده‌اند. تحقیق ما نشان می‌دهد که مصرف متعادل قهوه می‌تواند معجزه‌ای از دل طبیعت باشد.»


تماس با ما

خیابان استاد نجات اللهی , بین سمیه و طالقانی
کوچه بیمه

info@hallycafe.ir

ساعت کاری ما

همه روزه

09:00 - 23:00

رزرو میز

برای رزرو میز خود با شماره تماس حاصل فرمایید

تلفن : 88802711

ما را دنبال کنید